Konkurs "Lekcja digitalizacji" rozstrzygnięty!

W dniu 21. czerwca 2013 r. przedstawiciele firmy AutoID, Fundacji Nowoczesna Polska oraz agencji OmniPro rozstrzygnęli konkurs "Lekcja digitalizacji". Jury najbardziej spodobała się praca nadesłana przez panią MARZANNĘ MIĄSKO, która przeprowadziła "Lekcję digitalizacji" z klasą 1a Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu. Gratulujemy!

Jury spodobały się: pomysłowa prezentacja przebiegu lekcji, różnorodność materiałów do digitalizacji (zdjęcia i teksty) oraz przedstawienie sprzętów analogowych i porównanie ich do dzisiejszych rozwiązań technologicznych - prawdziwa podróż w czasie! 

A tak wygląda zwycięska prezentacja: http://prezi.com/9_sr1oxoikld/digitalizacja/

Wszystkim nauczycielom i uczniom serdecznie dziękujemy za udział i zgłoszenia. Każda z nadesłanych prac była wyjątkowa i bardzo wartościowa - tym bardziej żałujemy, że nie mogliśmy nagrodzić wszystkich zgłoszeń.

Mamy nadzieję, że spotkamy się przy kolejnych konkursach! 

Jesteś nauczycielem? Weź udział w konkursie dotyczącym digitalizacji!

Digitalizacja otwiera zupełnie nowe możliwości rozpowszechniania analogowych materiałów. Dzięki internetowi mogą być dostępne na całym świecie. Korzystają z tego instytucje kultury, takie jak biblioteki czy muzea, które chcą udostępniać swoje zbiory online. Wszystkie te instytucje wykorzystują często skomplikowane techniki digitalizowania. Każdy może jednak dokonać go za pomocą ogólnodostępnych narzędzi, np. aparatu cyfrowego, skanera, a nawet telefonu komórkowego. Digitalizując, możemy uchronić nasze pamiątki od zniszczenia lub zapomnienia. (źródło: EdukacjaMedialna.edu.pl)

Razem z Fundacją Nowoczesna Polska zapraszamy nauczycieli i szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do poruszenia tematu digitalizacji na lekcjach i zwrócenia uwagi na to, jakie możliwości daje ona w nauczaniu.

Aby wziąć udział w konkursie:

  1. pobierz scenariusz lekcji na temat digitalizacji ze strony: http://edukacjamedialna.edu.pl/lekcje/digitalizacja/,
  2. przeprowadź lekcję digitalizacji ze swoimi uczniami,
  3. korzystając z poniższego formularza przyślij do nas dokumentację przeprowadzonej lekcji.

Nagrody:

Na nauczycieli i uczniów czekają nagrody rzeczowe związane z digitalizacją:

  • C-Pen - mobilne skanery do skanowania wybranych fragmentów tekstów (nagroda dla nauczyciela i dla szkoły)
  • ABBYY FineReader 11 Professional Edition - programy do optycznego rozpoznawania zeskanowanego tekstu (nagroda dla nauczyciela i każdego ucznia w klasie)

Termin nadsyłania prac konkursowych: 14 czerwca 2013.

Pobierz plakat konkursowy, wydrukuj i zawieś w swojej szkole (PDF)
Regulamin konkursu do pobrania (PDF)

Organizator :
AutoID Polska SA (http://www.autoid.pl/)
ABBYY FineReader (http://www.finereader.pl/)

Partner Merytoryczny :
Fundacja Nowoczesna Polska (http://nowoczesnapolska.org.pl/)
Edukacja Medialna (http://edukacjamedialna.edu.pl/)

Kontakt w sprawie konkursu: justynak@omnipro.pl

ZGŁOSZENIE I OŚWIADCZENIE NAUCZYCIELA PROWADZĄCEGO

Zgłaszam pracę na konkurs “Lekcja digitalizacji, czyli to, co na papierze w Twoim komputerze” i wyrażam zgodę na nieodpłatne wykorzystanie pracy lub jej fragmentów przez Organizatora w celach informacyjnych (na stronie www. Finereader.pl , na profilu FineReader Polska na Facebooku, w informacjach prasowych Organizatora), udostępnienie jej na stronie Partnera Merytorycznego http://nowoczesnapolska.org.pl i http://edukacjamedialna.edu.pl na warunkach licencji CC BY-SA 3.0 Polska. Oznacza to, że może być ona rozpowszechniania i adaptowana przez innych, przy zachowaniu informacji o jej autorze.

Dane do konkursu:

Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego*:
Adres e-mail*:
Telefon*:
Przedmiot nauczania*:
Klasa, w której została przeprowadzona lekcja*:
Liczba uczniów uczestniczących w lekcji*:
Dane teleadresowe szkoły*:
Link do pracy konkursowej:
Jeśli chcesz przesłać dokumentację lekcji w pliku jako załącznik, prosimy o przesłanie jej mailem na adres justynak@omnipro.pl.
Data przeprowadzania lekcji*:

Administratorem danych osobowych udostępnianych przez Uczestników konkursu jest Organizator konkursu. Dane osobowe uczestników konkursu zostaną przekazane również Partnerowi Merytorycznemu – Fundacji Nowoczesna Polska.

* - Pola obowiązkowe

Generalny dystrybutor oprogramowania FineReader w Polsce: AutoID Polska S.A.
ABBYY Country Partner