Najczęściej zadawane pytania

Jeśli poniżej nie znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania dotyczące oprogramowania ABBYY prosimy o kontakt ze wsparciem technicznym (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16) pod numerem telefonu 012 260 16 50 wew. 117

1. Co to jest rejestracja?

Rejestracja jest operacją jednorazową i powinno się ją przeprowadzić przy pierwszym uruchomieniu programu. Dzięki rejestracji zyskujemy późniejszą pomoc techniczną a także w przypadku FineReadera kody aktywacyjne do dodatkowo załączonych aplikacji.

2. Co to jest aktywacja?

Po instalacji oprogramowanie ABBYY działa w trybie testowym jako wersja Trial. Chcąc używać pełnej wersji należy dokonać aktywacji.

3. Jak dokonać rejestracji?

Rejestracji możemy dokonać za pośrednictwem kreatora bezpośrednio z poziomu programu (konieczne połączenie z internetem), bezpośrednio na stronie producenta http://registration.abbyy.com/ lub poprzez połączenie telefoniczne bezpośrednio z pomocą techniczną.

4. Jak dokonać aktywacji?

Aktywacji możemy dokonać bezpośrednio z poziomu programu (konieczne połączenie z internetem), poprzez email/faks lub drogą telefoniczną łącząc się z pomocą techniczną. Do aktywacji potrzebny jest unikalny numer ID (kod instalacji) oraz numer seryjny produktu. Aktywacji możemy dokonać także z poziomu strony internetowej http://activation.abbyy.com/

5. Jak uzyskać kod instalacji ID?

Kod instalacji ID jest unikalnym numerem zmieniającym się każdorazowo po przeinstalowaniu systemu, zmianie sprzętowej typu: zmiana płyty głównej, zmiana dysku twardego itp. Kod instalacji ID uzyskamy bezpośrednio z poziomu programu generując treść emaila aktywacyjnego lub faksu a także korzystając z kreatora aktywacji dostępnego w programie.

FineReader - zakładka "Pomoc" / Aktywacja ABBYY FineReader

PDF Transformer - pierwsze uruchomienie programu "Aktywuj program"

6. Nie mogę aktywować programu! Program zgłasza błąd aktywacji!

Celem aktywacji programu w przypadku pojawiających się błędów należy skontaktować się z pomocą techniczną lub przesłać emaila lub faks aktywacyjny wygenerowany przez program na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub numer faksu (12) 656 04 43. Należy dodatkowo załączyć dowód legalności programu typu:

skan karty rejestracyjnej z widocznym numerem seryjnym znajdującej się w opakowaniu z produktem,

lub

skan okładki z widocznym numerem seryjnym

lub

dowód zakupu (faktura VAT)

7. Nie mogę zainstalować programu lub w trakcie użytkowania pojawiają się niespodziewane błędy.

Celem zgłoszenia problemu należy skontaktować się z pomocą techniczną. Należy przygotować zrzuty ekranu z pojawiającymi się błędami a także dokładny opis krok po kroku z przebiegu wykonywanych czynności, plik Ainfo wygenerowany przez aplikację znajdującą się w katalogu "Support" w katalogu docelowym ABBYY FineReader... Informacje należy przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Generalny dystrybutor oprogramowania FineReader w Polsce: AutoID Polska S.A.
ABBYY Country Partner